Genel Bakış

Başlamak için hazır mısınız?

Web siteleri ve uygulamalarınız için artan gücün, esnekliğin ve kontrolün keyfini çıkartın!

Sanal Sunucular (Virtual Dedicated Server - VDS) küçük işletmeler, birden fazla web sitesini barındırmak isteyen kullanıcılar, fazla işlem yoğunluğu olmayan web siteleri ve sınırsız sunucu yetkisini içeren bir seçenek arıyorsanız ihtiyaçlarınıza başlangıç aşamasında cevap verecek bir servistir.

Linux VDS planlarımız, size sunucu üzerinde tam kontrol, güvenlik ve esneklik verir. VDS planlarında yer alan sunucu kaynaklarınızı tam randımanlı ve limit garantili olarak kullanabilirsiniz.

Her VDS tüm kullanıcılarınız ve hesapları üzerinde tam root ve ssh erişim imkanına sahiptir. VDS ile tüm işlemlerinizi vds planlarına ek olarak cPanel (lisans ücreti eklenmektedir.) ile kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


1

En Uygun Planı Seçin

İhtiyaçlarınıza en uygun VDS sunucunuzu seçebilirsiniz.

2

Siparişinizi Oluşturun

Sitemiz üzerinden sunucunuzun siparişini oluşturabilir ve ödemenizi yapabilirsiniz.

3

Sunucunuz Hazır

Sipariş ve ödeme sonrası sunucunuz kısa bir sürede kurularak size teslim edilir.

VDS Sunucular

Uygun Fiyatlı ve Yüksek Performanslı İstanbul - TR Lokasyonlu Linux veya Windows VDS Sunucular

tr.VDS-I $54,95 / Aylık
 • RAM 1 GB
 • CPU 1 vCPU
 • Disk 30 GB SSD
 • Bandwidth 1 TB
 • IP 1 Adet
 • Lokasyon İstanbul-TR
SATIN AL
tr.VDS-II $69,95 / Aylık
 • RAM 2 GB
 • CPU 2 vCPU
 • Disk 40 GB SSD
 • Bandwidth 2 TB
 • IP 1 Adet
 • Lokasyon İstanbul-TR
SATIN AL
tr.VDS-III $99,95 / Aylık
 • RAM 4 GB
 • CPU 4 vCPU
 • Disk 80 GB SSD
 • Bandwidth 3 TB
 • IP 1 Adet
 • Lokasyon İstanbul-TR
SATIN AL

Özellikler

Üstün Sanallaştırma Deneyimine Hazır Olun!

Fiyat / Performans dengesi ve ihtiyaçlarınıza en yüksek verim ile cevap verecek şekilde tasarlanan VDS sunucularımız;
ücretsiz kurulumlar, güvenlik, performans ayarlamaları ve güncelleştirmeleri ile isteklerinize uygun konfigüre edilerek teslim edilmektedir.

IP Adres / rDNS

Tüm planlarda ücretsiz 1 adet IP adresi bulunmaktadır. 8 adete kadar IP adresi alabilirsiniz. Müşteri paneliniz üzerinden IP adresleri için rDNS tanımlamalarını kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

100% Uptime

Venois servisleri %100 uptime oranı ile hizmet sağlar. %100 tam yedeklilik ile bütünleştirilmiş servislerimiz sizlere kesintisiz erişim imkanı sunar.

Remote Power Access

Kontrol paneliniz üzerinden sunucunuzun reboot - stop gibi işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kolay VDS Yönetimi

Sunucu kontrol panelimiz üzerinden sunucunuz ile ilgili tüm işlemleri kolay, hızlı ve online olarak yapabilirsiniz.

Güçlü Network

Venois Hosting tüm hizmetlerini İstanbul - Türkiye networkü üzerinden vermektedir. Türkiye' de en iyi Veri Merkezinden hizmet sağlanmaktadır.

Yeni Nesil Sunucular

Sanal Sunucu servislerinde E5 işlemcili Dell-EMC Sunucuları tercih etmekte ve kullanmakta olup yüksek performans ve sorunsuz servisler sunmaktayız.

Performans ve Hız

Venois Servisleri yüksek performans ve hız üzerine inşaa edilmiştir. Tüm müşterilerimizin 1 Gbps hız ile yüksek performans elde etmesi için çalışmaktayız.

Destek

Destek Departmanımıza 7 gün 24 saat ulaşabilir, Müşteri Paneli üzerinden destek bileti göndererek teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz sorularınız için soru ve cevapları inceleyebilirsiniz.

VPS sunucular ile VDS sunucular arasındaki temel fark sanallaştırma yöntemidir. VPS sunucular yazılımsal olarak sanallaştırılırlar ve sunucu üzerindeki tüm sanal sunucular ana sistemin işletim sistemine bağlı çalışır. VDS sunucularda ise sanallaştırma işlemi donanım katmanında yapılmaktadır. Bu nedenle VDS sunucularda istediğiniz her türlü işletim sistemini kullanabilirken, VPS sunucularda ana işletim sisteminin izin verdiği ölçüde kurulum yapabilirsiniz.

SSD VDS sunucularımızda 2 fiziksel veya 4 fiziksel işlemcili sunucular kullanılmaktadır. SSD (Solid State Drive) sabit diskler, mekanik disklerden farklı olarak 2.5" boyutlarında hiçbir hareketli parçası olmayıp, daha az güç tüketimine, daha yüksek performansa sahiptir. Okuma hızı normal mekanik bir sabit diske oranla %500 daha hızlıdır, IOPS (input/Output Operation per second) karşılaştırmasında ise bir mekanik disk 100 ile 200 IOPS oranına sahip iken SSD diskler 75.000 IOPS oranına sahiptir. Bu nedenle SSD kullanılan tüm sunucular normalden çok daha hızlı işlem yapabilmektedir.

SSD VDS sanal sunucularda sadece işlemci ya da ram kapasitesi arttırılamamaktadır. İşlemci ya da ram yetmemesi gibi durumlarda bir üst pakete geçiş yapmanız gerekmektedir. SSD VDS sunucularımızda disk yapısı kurulum sırasında LVM yapısı ile kurulur. Bu nedenle bir üst pakete geçiş yapmadan sadece disk kapasitenizi arttırabilirsiniz.

VDS paketlerimizde en fazla 8 adet IP adresi satın alabilirsiniz.

Soru Sor

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bir VDS sunucu seçmek için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen aşağıdaki formu doldurun.
Venois Uzmanları size en uygun sunucuyu seçmenizde yardımcı olsun.